Forest Environment
Inwentaryzacja dendrologiczna Prudnik eForest

- Ekspertyzy i opinie dendrologiczne
- Nadzór dendrologiczny
- Inwentaryzacja drzew i krzewów
- Operaty brakarskie
- Dendrolog
- Brakarz 

Nasi klienci

Poznaj naszych klientów i dołącz do elitarnego grona

lasy państwowe klient
tauron klient
gaz system klient
Wody Poslkie klient
RDOŚ klient

Inwentaryzacja dendrologiczna Prudnik

Inwentaryzacja drzew, zwana fachowo inwentaryzacją dendrologiczną, polega na zliczeniu ilości drzew, bądź drzew i krzewów, porastających dany obszar. Dendrologia to dziedzina botaniki, zajmująca się właśnie drzewami i krzewami, dlatego też nazwy te można stosować zamiennie. Innymi słowy taka inwentaryzacja, jest to dokładny opis rozmieszczenia drzew na określonym terenie wraz z ich charakterystyką. Inwentaryzacja uwzględnia nie tylko ilość, ale również kilka ważnych parametrów drzewostanu.

Opinie dendrologiczne

Nadzór dendrologiczny

Inwentaryzacja drzew

Inwentaryzacja krzewów

Dendrolog

Brakarz

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

509 944 151
883 815 722

Odwiedź

Ligota Tułowicka 89A, 
Tułowice 49-130

Napisz

biuro@eforest.pl
drzewinwentaryzacja.pl

Inwentaryzacja drzew Prudnik

Inwentaryzacji drzew Prudnik nie można przeprowadzić na własną rękę - zajmują się nią wyspecjalizowane firmy, które dysponują odpowiednimi narzędziami jak i metodami pomiaru. Fachowcy decydują również, które drzewa mogą zostać wycięte, a które należy np. przesadzić. Inwentaryzacja drzew opiera się również na określonych podstawach prawnych, dlatego niezbędna jest zawsze praca specjalistów w tym obszarze. Jeśli zatem potrzebujesz np. zgody na wycinkę drzew, konieczne będzie przeprowadzenie inwentaryzacji. Na jej podstawie między innymi można obliczyć szacunkowe koszty wycinki drzew na danym terenie, ale zaawansowane pomiary mogą dostarczyć znacznie bardziej szczegółowych informacji.

Nasza firma 

Zakład Usług Leśnych FOREST jest firmą świadczącą profesjonalne usługi z zakresu opinii, nadzoru oraz inwentaryzacji zieleni. Firma jest ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w związku z prowadzoną działalnością na kwotę 1 000 000 zł.

100%

profesjonalizmu

50 

miast

65

pracowników

10

na rynku

Poznaj nasze projekty

Przedstawiamy Państwu ciekawe przykłady projektów które wykonaliśmy w ostatnim czasie

150+ 
projektów

inwentaryzacji zieleni 

kopice

KOPICE

Inwentaryzacja dendrologiczna wraz z projektem gospodarki drzewostanem zabytkowego Parku Zamkowego w Kopicach. Obszar prac 25 ha. Inwestor ZARMEN S.A. Realizacja 2020

pkp opole

OPOLE

Inwentaryzacja przyrodnicza drzew i krzewów w ramach prac rewitalizacyjnych linii kolejowej nr 136. PKP S.A. Realizacja 2019

KARLIK

GOGOLIN

Opinia dendrologiczna stanu zdrowia Dębu ,,KARLIK’’. Inwestor PKP S.A. Realizacja 2019

brukarz katowice

KATOWICE

Operat brakarski drewna. GDDKiA Realizacja 2020

DANE
KONTAKTOWE

Działamy na terenie całego kraju - atrakcyjna oferta
Zapraszamy do kontaktu :

Pytania i odpowiedzi dotyczące inwentaryzacji zieleni :

Dokumentacja inwentaryzacji drzew może zawierać następujące informacje:


- Lokalizacja drzewa: dokładne współrzędne geograficzne, adres, nazwa ulicy lub parku, w którym drzewo znajduje się.
-Charakterystyka gatunku: nazwa gatunku, rodzaj drzewa (liściaste, iglaste, itp.).
-Wiek drzewa: szacunkowy wiek drzewa na podstawie jego wielkości i cech.
-Wymiary drzewa: wysokość drzewa, średnica pnia, obwód pnia.
-Stan drzewa: opis stanu zdrowia drzewa, w tym jego ogólnego wyglądu i ewentualnych oznak chorób czy uszkodzeń.
-Potencjalne zagrożenia: opis ewentualnych zagrożeń dla drzewa i otoczenia, takich jak wpływ na infrastrukturę, bezpieczeństwo ludzi i zwierząt itp.
-Zdjęcia: zdjęcia drzewa z różnych kątów, ukazujące jego kształt i cechy.

Te informacje zazwyczaj zbierane są w formie papierowej lub elektronicznej i przechowywane w bazie danych, aby umożliwić łatwe i szybkie dostępność do informacji o drzewach.

Koszt inwentaryzacji drzew może się znacznie różnić w zależności od wielu czynników, takich jak wielkość obszaru, liczba drzew, stopień skomplikowania projektu i kwalifikacje i doświadczenie wykonawcy.

Przykładowo, inwentaryzacja drzew dla małego parku o powierzchni kilku hektarów może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Natomiast inwentaryzacja drzew w dużym lesie o powierzchni kilku tysięcy hektarów może kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych lub więcej.

W każdym przypadku ważne jest, aby wybrać wykonawcę, który posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w tej dziedzinie, aby uzyskać wiarygodne i rzetelne informacje.

Czas trwania inwentaryzacji drzew i krzaków zależy od wielu czynników, takich jak wielkość obszaru, liczba drzew i krzaków, stopień skomplikowania projektu i liczba osób biorących udział w projekcie.

Przykładowo, inwentaryzacja drzew w małym parku o powierzchni kilku hektarów może zająć kilka dni do kilku tygodni, w zależności od liczby drzew i poziomu szczegółowości, jakiej wymaga projekt. Natomiast inwentaryzacja drzew w dużym lesie o powierzchni kilku tysięcy hektarów może zająć kilka miesięcy do nawet kilku lat.

W każdym przypadku ważne jest, aby dokładnie określić potrzeby i wymagania projektu i odpowiednio zaplanować i zarządzać czasem i zasobami, aby uzyskać jak najlepsze wyniki.

Gdzie działamy

Śląskie :
Katowice, Racibórz, Rybnik, Gliwice, Zabrze, Bytom, Chorzów, Pyrzowice, Sosnowiec, Tychy, Żory, Jastrzębie-Zdrój, Wodzisław Śląski, Lubliniec, Bierutów

Opolskie :
Opole, Kędzierzyn-Koźle, Strzelce Opolskie, Brzeg, Kluczbork, Namysłów, Nysa, Kłodzko, Otmuchów, Prudnik, Głubczyce, Grodków, Niemodlin, Tułowice, Brzeg, Lewin Brzeski, Paczków, Złoty Stok, Dobrzeń Wielki, Krapkowice, Dobrodzień, Zawadzkie, Zdzieszowice Głogówek, Korfantów

Dolnośląskie :
Wrocław, Ząbkowice Śląskie, Oleśnica, Bielany Wrocławskie, Świdnica, Wałbrzych, Dzierżoniów, Bielawa, Nowa Ruda, Oława, Strzelin,